Blokotek

Forum bloga Blokotek.pl

[Rozwiązany]Jak dodać rozwijane menu do istniejącego?

Share
Blokotek
Administrator
Administrator

Poziom ostrzeżeń :
Punkty : 4888
Reputacja : 29
Data dołączenia : 02/04/2014

[Rozwiązany]Jak dodać rozwijane menu do istniejącego?

Pisanie  Blokotek on Wto 16 Gru 2014 - 17:32

W tym temacie zamieszczam informacje dotyczące problemów z menu Bloggera, które wysłała mi czytelniczka drogą mailową. Być może komuś jeszcze się przydadzą.

Witam serdecznie,
Całkiem przez przypadek trafiłam na Państwa blog szukając w internecie wskazówki dotyczącej zmiany paska stron. Przejrzałam wszystkie posty, kilka rzeczy próbowałam u siebie zrobić lecz niestety nie dałam rady zmienić;< Z racji tego pozwoliłam sobie napisać z zapytaniem, czy pomagają Państwo indywidualnie czytelnikom?? Może od razu powiem o co mi chodzi. Chciałam ustawić sobie w swoim pasku górnym zakładek rozwijane menu, próbowałam z Państwa wskazówkami lecz pojawiały mi się wtedy dwa paski. Dodam, że jetem zielona jeśli chodzi o edycję szablonu, każdą rzecz na blogu ustawiłam z wyszukanych wskazówek w internecie. Może prześle mój kod CSS paska górnego, byłabym bardzo wdzięczna gdybym podpowiedź c jak go zmienić tak aby wyglądał jak teraz, czyli był u góry i nie znikał jak zjeżdża się na dół strony, ale aby dodatkowo miał rozwijane menu i po prawej stronie ikonki społecznościowe ( tego tez niestety nie mogłam niestety zmienić). Myślę, że to dlatego, że kody wpisywałam w html/java script, a nie w css. A i jeszcze na mim pasku pojawiły się białe kreski dzielące karty, czy na to jest jakiś sposób aby tych kresek nie było i aby literki nie rozsuwały się przy najechaniu myszką na daną zakładkę?
Oto mój kod css na pasek stron:

Kod:
#PageList1 {z-index: 10;} #PageList1 ul {background: #ffe0d6; position: fixed; top: 0px; left: 0px; right: 0px; border-bottom: 0px dotted #000}
#PageList1 li a:link, #PageList1 li a:visited {text-transform: uppercase; color: #fff; padding: 15px 30px; font-size: 17px; font-weight: 500;}
#PageList1 li a:hover {color: #000000; background: #ffe0d6; transition:all 0.5s; -moz-transition:all 0.5s; -webkit-transition:all 0.5s; -o-transition:all 0.5s}

adres mojego bloga:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kod:
http://vejra.blogspot.com/
[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Blokotek
Administrator
Administrator

Poziom ostrzeżeń :

Re: [Rozwiązany]Jak dodać rozwijane menu do istniejącego?

Pisanie  Blokotek on Wto 16 Gru 2014 - 18:09

1. Rozwijane menu

Niestety przy korzystaniu ze standardowych kart - stron Bloggera nie da się "dorobić" rozwijanego menu. Jednak można je stworzyć "osobno" i umieścić (w twoim przypadku) nad kodem nagłówka. Przy zmianie stylu również mogą pojawić się kolidacje, gdyż karty mają swój własny, także obydwa style będą na siebie wpływać.

By umieścić odrębne menu, należy:

a) Kod css menu umieścić przed znacznikiem
Kod:
]]></b:skin>

b) Kod html menu umieścić przed znacznikiem
Kod:
<header>

2. Ikony społecznościowe na pasku

Po prostu trzeba stworzyć ikony, przyporządkować do nich linki i umieścić na pasku - do tego potrzeba poradnika bo słowami to tak ciężko. Być może stworzę wkrótce takie uniwersalne rozwijane menu z ikonami i umieszczę instrukcję, jak dodać je na Bloggera (oj będzie przy tym pracy Wink )

3. Linie dzielące karty

W stylu kart Bloggera .tabs (bo w tym kodzie, co wysłałaś tego nie ma) musi widnieć:
Kod:
border-right: 1px solid #fff;
i to odpowiada za prawe obramowanie.

4. Powiększająca się czcionka

Spróbuj usunąć wszystkie
Kod:
transition
z kodu.
Blokotek
Administrator
Administrator

Poziom ostrzeżeń :

Pisanie  Blokotek on Wto 16 Gru 2014 - 18:16

Super, dziękuję bardzo za odpowiedź Smile

A mam jeszcze takie jedno małe pytanko, przez wczorajsze moje edytowanie szablonu zniknęła mi data nad postami, czy mogło to byś spowodowane grzebaniem w kodach html, czy css? nie mam pojęcia jak ją przywrócić, wgrywam szablon, który zapisałam sobie przed edycją i ustawienia nie wracają do stanu początkowego tylko wciąż są te same:< A na moim blogu próbnym gdy wgrywam szablon zapisany przed edycją to ustawienia wracają do stanu początkowego. Nie wiem o co chodzi Sad
Blokotek
Administrator
Administrator

Poziom ostrzeżeń :

Pisanie  Blokotek on Wto 16 Gru 2014 - 18:21

Wyszukaj kod:
Kod:
h2.date-header, .PageList h2 {
display: none;
}
I usuń:
Kod:
display: none;
Data powinna wrócić.
Blokotek
Administrator
Administrator

Poziom ostrzeżeń :

Pisanie  Blokotek on Wto 16 Gru 2014 - 21:07

Data wróciła na swoje miejscie, super! Bardzo dziękuję za pomoc:*
Blokotek
Administrator
Administrator

Poziom ostrzeżeń :

Pisanie  Blokotek on Sro 17 Gru 2014 - 15:19

Problemy rozwiązane - zamykam wątek. Jeżeli ktoś ma problem ze swoim menu, niech napisze w nowym temacie.

Sponsored content

Pisanie  Sponsored content

Obecny czas to Wto 21 Lis 2017 - 8:56